Czekając na nową grę Jane Jensen
Kategorie: Wszystkie | Czekając | Gabriel Knight | Gray Matter | O blogu
RSS
wtorek, 30 stycznia 2007
W najnowszym wywiadzie Jane Jensen (z lekka przyparta do muru) stwierdza: Konsole to piękna i naturalna platforma dla gier takich jak Gray Matter. Hmmm...
Co prawda konsoli w ręku jeszcze nie miałam, ale to właśnie dlatego, że dotąd wydawała mi się raczej platformą stworzoną do grania bardziej rękami niż głową. Mam nadzieję, że przyjdzie mi zweryfikować poglądy na temat konsol, a nie korygować wizję Gray Matter jako wymagającej intelektualnie rozrywki.

Jako że GameSpot to serwis “ogólnogrowy”, od dobrych paru lat wyzuty z jakichkolwiek sentymentów wobec przygodówek, zamieszczony tam wywiad nie zawiera rewelacji. Na odwieczne pytanie: czy powstanie kolejna część Gabriela Knighta? pada znana odpowiedź: to zależy od Vivendi. A gdyby ktoś chciał nakręcić film według Gabriela? To niech się zgłosi do Vivendi.

Zainteresowało mnie głównie pytanie o źródła inspiracji Gray Matter. Jane przyznaje, że o nowym cyklu gier myślała podczas pracy nad powieścią Dante's Equation (wspominaną tu i tutaj). Czytała wówczas wszystko, co dotyczy fizyki kwantowej, oraz wiele książek spod znaku new age. Szczególne wrażenie wywarły na niej teorie Deana Radina (The Conscious Universe) i to pod jego wpływem zapragnęła przedstawić zjawiska paranormalne w ujęciu (para)naukowym.

W rozmowie pojawia się też mój ulubiony wątek dotarcia z przygodówkami do właściwego odbiorcy. Trudno się nie zgodzić, że ludzie, którzy czytają kryminały lub oglądają filmowe thrillery, to potencjalni przygodówkowicze. Gdyby tylko wiedzieli, że inteligente gry komputerowe naprawdę istnieją...

A wkrótce powstanie nowa, bo chyba Jane wie, co mówi:
I can say that the art is looking exceptional, the locations in Oxford will be quite fun, and there are some great riddles in the game.

sobota, 27 stycznia 2007
gk2 cover

Zgodnie z zapowiedzią, Adventure Game Shop ma już w ofercie Gabriel Knight 2: The Beast Within. Gra będzie dostępna od lutego w cenie 19,90 euro. W styczniu można ją zamówić (opcja preorder) już za 17,90 (+ 9,50 przesyłka do naszej strefy). Jak już pisałam, wszystko na jednym dvd. 

Gdyby ktoś się decydował, to powinien się duchowo nastawić na to, że Włosi przygotowali wydanie w swej rodzimej wersji językowej, choć w podanym linku trudno się tego doczytać.

piątek, 19 stycznia 2007

Zaczynamy przesuwać datę premiery. Na razie tylko troszkę. Jak podaje Anaconda, zapowiadany termin wydania Gray Matter to pierwszy kwartał przyszłego roku - Q1 2008.