Czekając na nową grę Jane Jensen
Kategorie: Wszystkie | Czekając | Gabriel Knight | Gray Matter | O blogu
RSS
piątek, 30 listopada 2007

Na hiszpańskiej stronie LAELA trwa nieustający plebiscyt na najlepszą przygodówkę. Od wielu miesięcy pierwsze miejsce okupuje tam Gabriel Knight 3. Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce Megalisty są wyłącznie tytuły z ubiegłego stulecia. "Najnowsze" gry to Sanitarium, The Longest Journey i właśnie Gabriel - wszystkie z 1999 roku.
Po kolejnym przejściu trzeciej części Gabriela jeden z bywalców LAELi pokusił się o podsumowanie; przedstawił tło historyczne oraz zebrał swoje refleksje i pytania w artykule "Zrozumieć GK3" (angielski, hiszpański). Muszę przyznać, że zrobił to, do czego ja się od dawna przymierzam i na co powinnam poświęcić czas, zamiast tracić go na szukanie szaty Maryi Dziewicy i medalionu Judasza w grze, w której otwiera się tajemne wrota "kluczem do wszystkiego".
I pewnie pod wpływem żenującego poziomu współczesnych produkcji tak uczepiłam się jednego zdania z dzisiejszego wywiadu dla Frankfurter Allgemeine Zeitung. W odpowiedzi na pytanie Klausa Ungerera "czy powstanie kiedyś GK4, a jeśli nie, to dlaczego?" Jane Jensen najpierw jak zwykle wskazuje na Vivendi, po czym dodaje: Ich denke, es ist schon möglich, dass Gabriel Knight eines Tages wiederbelebt wird. A więc całkiem możliwe, że któregoś dnia?...

Tak sobie powiedziała? Znudziło jej się kategorycznie zaprzeczać? A może coś wie?

czwartek, 08 listopada 2007
...zbliża się kolejna Adventure Developers Online Conference, tym razem zapowiedziana na końcówkę listopada.

...fani spekulują na temat obsady Gray Matter. Najpierw pojawiła się sugestia, by Tim Curry użyczył głosu Davidowi Stylesowi. Podchwycili ją bywalcy innego forum, dorzucając własne propozycje.

...po sąsiedzku nawiązuję do The Beast Within i muzyki Wagnera.