Czekając na nową grę Jane Jensen
Kategorie: Wszystkie | Czekając | Gabriel Knight | Gray Matter | O blogu
RSS
wtorek, 17 listopada 2009

Jakiś czas temu Cort-X zamieścił skan katalogu dtp entertainment, w którym uwzględniono Gray Matter. Jest tam kilka ujęć znanych już miejsc oraz wcześniej nie pokazywana lokacja ze szklaną kulą. Chciałoby się ją (tę kulę) zapytać, co też nam twórcy szykują w prezencie gwiazdkowym i czy aktualny termin premiery zostanie dotrzymany.

gray_matter_magic

gray_matter-sam

 

poniedziałek, 02 listopada 2009

new-orlean-cemetery_gk3 cemetery_gk3

W Sins of the Fathers to chyba moja ulubiona lokacja: St. Louis Cemetery w Nowym Orleanie. Jak to u Jane Jensen bywa, wizyta na cmentarzu nie pełni funkcji nastrojowego ozdobnika, ale wpleciona jest ściśle w intrygę. Tropiąc wyznawców voodoo, Gabriel trafia na grób legendarnej Marii Laveau, gdzie przyjdzie mu rozwiązać pewną zagadkę. Nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie próbował flirtować z tajemniczą Malią Gedde.

 

gerda gk3grace with roses

 

W The Beast Within odwiedzamy kryptę kościoła w Rittersburgu, gdzie następuje jedna z najbardziej wzruszających scen cyklu. Widząc Gerdę przy sarkofagu Wolfganga Rittera, Grace pojmuje wreszcie, że jej zazdrość o Gabriela była bezpodstawna. Razem z przeprosinami składa bukiet róż na grobowcu. Następuje pojednanie, widownia płacze.

 

grace hidinggrace_cemetery

Tajemnice Rennes-le-Chateau skupiają się wokół miejscowego kościółka, nie sposób więc pominąć przykościelnego cmentarza, na którym spoczywa ksiądz Sauniere. Bohaterowie GK3 nie próbują rozwiązywac zagadek tego miejsca, zaglądają tam jednak po drodze do mieszkania obecnego gospodarza, Abbe Arnaud. Zarówno Gabriel, jak i Grace czasem podsłuchują lub podglądają tam kogoś z ukrycia, bo jest to miejsce potajemnych spotkań i nieoczekiwanych wizyt.

 

grace_starnberger see

Grace nad Starnberger See