Czekając na nową grę Jane Jensen
Kategorie: Wszystkie | Czekając | Gabriel Knight | Gray Matter | O blogu
RSS
czwartek, 30 grudnia 2010

Najpierw muszę opowiedzieć o króliku. Dopiero w trzecim kiosku go dopadłam, ale w końcu złapałam. Schował się w noworocznym Przekroju, do którego obowiązkowo trzeba zajrzeć. To ogromna radość przejść od wywiadów ze znanym filozofem, ciekawą pisarką, cenionym aktorem i ulubionym reżyserem do... recenzji gry Jane Jensen. Tak powinno być.

A teraz o cyferkach. W mijającym roku Gray Matter ukazała się na rynku niemieckojęzycznym (Niemcy, Austria, Szwajcaria), hiszpańskim, polskim i francuskim. W styczniu przewidziane są premiery wersji czeskiej, włoskiej, rosyjskiej, a w lutym - wreszcie! - angielskiej. Skoro ludzie uparli się wyrażać oceny w punktach, pobawimy się teraz w statystyki.

Wyniki z mediów niemieckich wklejam za forum dtp (średnia 82%):

- Pressakey: PC: 5/5
- Adventure-Archiv: PC: 93%
- Adventures-United: PC: 91%
- Adventure-Treff: PC: 88% / Xbox 360: 76%
- Adventurecorner: PC: 86% / Xbox 360: 75%
- GameCaptain: PC: 86%
- Adventureinsel: PC: 86%
- Onlinewelten: PC: 84%
- Demonews: PC: 83%
- Spieletipps: PC: 82%
- Gamezone: PC: 82%
- PC Games: PC: 81%
- PC Action: PC: 81%
- Gamersplus: PC: 81% / Xbox 360: 81%
- Gaming XP: PC: 80% / Xbox 360: 80%
- Krawall: PC: 80% / Xbox 360: 80%
- Gameswelt: PC: 80% / Xbox 360: 80%
- Eurogamer: PC: 80%
- Looki: PC: 80%
- GBase: PC: 80%
- IamGamer: PC: 80%
- Gamona: PC: 78% / Xbox 360: 78%
- Spieletester: PC: 78%
- Gamestar: PC: 77%
- Gamersglobal: PC: 70%

Warto zauważyć, że wypowiadają się głównie tzw. media ogólnogrowe, a wśród recenzji z krajów spoza strefy niemieckiej brak na razie opinii specjalistycznych serwisów przygodowych.

Hiszpania:
3DJuegos: 82%
Meristation: 80%
Vandal.net: 86%Francja:
CanardPC: 80%
Gamekult: 70%
GNT: 80%
Jeuxactu: 85%
Jeuxvideopc: 75%

Polska:
CDAction: 85%
Gamezilla: 85%
Gram.pl: 90%
GOL: 90%
WP: 90%
Przekrój: 5/6

Czechy:
PC.hrej.cz: 80%

Pojawiają się również recenzje angielskie; głównie na blogach, ale także kilku stronach poświęconych grom przygodowym:
Adventure Classic Gaming: 5/5
GameBoomers: A-
Adventure Gamers: 3,5/5

Nie zapomnijcie kupić Przekroju. Szukajcie królika :-)

 

czwartek, 23 grudnia 2010

Jane Jensen broni się jeszcze przed fejsbukiem (podobnie jak ja), ale Lace Mamba Global zamieszcza jej życzenia.

"I'd like to wish everyone out there a wonderful holiday season, especially the Gray Matter team -- the dtp family in very-frosty Hamburg, the Wizarbox team in frozen Paris and Lace Mamba Global in always-sunny Brighton. Robert and I are enjoying a big family Christmas on our farm in Pennsylvania with our two bulldogs and two cows. I hope 2011 brings lots of good gaming for all and abundant brilliant ideas from the gaming muses for my fellow adventure game designers and I. (And Feb 25th will bring Gray Matter to the UK, Austrailia, New Zealand, Scandinavia and Benelux -- yahoo). A big thanks to the GK fans for your endless wait for Gray Matter. Hurrah on its release! I hope you are enjoying it and I hope to get another to you quickly.

Many blessings on you and yours,
Jane Jensen"

I hope to get another to you quickly  - napisała. I z tą nadzieją wejdźmy w Nowy Rok. W końcu to blog o czekaniu.

 

niedziela, 12 grudnia 2010

Dziś wieczorem na TVP1 oglądam "Samotność w sieci", a przynajmniej wybrane fragmenty. Jakub (A. Chyra) wykłada na Tulane, spaceruje po Dzielnicy Francuskiej, mija plac Jacksona z katedrą i pomnikiem, zagląda do sklepików i barów, odwiedza nawet cmentarz st. Louis... Dla mnie po prostu wędruje śladami Gabriela Knighta.

Bardziej niż internetowy romans zainteresowały mnie w tym filmie plenery, w których wypatrywałam znanych z gry lokacji. To chyba jedyny polski film kręcony w Nowym Orleanie, podobno nasza ekipa jako pierwsza dostała pozwolenie na zdjęcia po przejściu huraganu Katrina. Pewnie dlatego sekwencja nowoorleańska rozrosła się w stosunku do powieściowego oryginału i przekształciła w reportaż z odradzającego się miasta.

Co ciekawe, poza USA akcja toczy się również we Francji i Niemczech, ale tam już niekoniecznie w lokacjach znanych z trylogii Jane Jensen.

niedziela, 05 grudnia 2010
piątek, 03 grudnia 2010

Gray Matter już w sklepach, w lepszym lub gorszym towarzystwie. Zdjęcia wykonane w przebraniu, z ukrytej kamery, z narażeniem życia, jako że w centrach handlowych ponoć obowiązuje zakaz. Przed zaaresztowaniem oraz konfiskatą aparatu uchronił mnie mój lamerski image oraz tłumaczenie, że ja ino chciałam ująć tę półkę z grami, coby synek mi w domu pokazał, którą chce pod choinkę, bo ja się przeca w tych grach na komputerze nijak wyrozumieć nie mogę.

gray matter in storesgray matter w empikugray matter in stores

 

Warsaw, Poland. Gray Matter in stores.