Czekając na nową grę Jane Jensen
Kategorie: Wszystkie | Czekając | Gabriel Knight | Gray Matter | O blogu
RSS
czwartek, 17 maja 2012

Właściwie można już odliczać godziny do finału, ale Jane walczy do końca. Opublikowała dzisiaj obiecaną pogawędkę z reżyserem The Beast Within oraz odtwarzającymi główne męskie role Peterem Lucasem i Deanem Ericksonem. Godzinną rozmowę podzieliła na cztery kwadranse (pierwszy, drugi, trzeci, czwarty). 

Czegóż tam nie ma; wspomnienia, sporo śmiechu, ciekawostki z planu oraz... niezaplanowane efekty specjalne. Na przykład gdy na ekranie oglądamy występujące w grze wilki (z ZOO), w tle słychać płacz synka Petera Lucasa (rozmowę nagrywano w środku polskiej nocy). Stali bywalcy pamiętają być może, jak to w początkach istnienia blogu nie mogłam się nadziwić niezliczonym wejściom z wyszukiwarek na hasło "żona Petera Lucasa". Zamieściłam nawet znalezione gdzieś w sieci zdjęcie - jak mi się wydawało - owej pani. Dopiero później znajoma, która co prawda nie ma pojęcia o grach, ale w odróżnieniu ode mnie śledzi prasę zwaną "kolorową", uświadomiła mnie, jak bardzo byłam w tych sprawach niedoinformowana. Teraz dowiadujemy się u źródła, że obecnie Peter Lucas (Piotr Andrzejewski) przebywa głównie w ojczystym kraju, gdzie wraz ze swą partnerką wychowuje dwóch synów. 

Panowie opowiadają o swoich ulubionych scenach (również o epizodzie w sypialni) oraz spędzaniu wolnego czasu między zdjęciami (np. baronowie von Zell i von Glover upodobali sobie narty wodne). W pewnym momencie Jane zadaje ryzykowne pytanie zasadnicze: czy aktorzy w ogóle przeszli grę? Peter Lucas zdaje ten egzamin, choć przyznaje, że korzystał z podpowiedzi, bo gra była trudna. Dean Erickson chyba trochę kręci twierdząc, że wersja z GOGu nie działała... W końcówce, gdy umawiają się na kolejne spotkanie, Dean proponuje: "spotkajmy się w Polsce!", ale Jane jak zwykle zaprasza wszystkich na farmę do Pensylwanii. Daje się wyczuć sentyment autorki dla FMV; JJ stwierdza wprost, że pragnie zrobić jeszcze grę w tym formacie i pyta pozostałych, czy wzięliby udział w takim przedsięwzięciu. Ich rozważania, szczególnie opowieści Willa Bindera, to ciekawy przyczynek do dyskusji o ewentualnej przyszłości przygodówek FMV, zwłaszcza w kontekście Projektu Fedora.

Wiele się działo w ostatnich tygodniach; były epizody niespodziewanie ciekawe (maraton z Gabrielem), zbędne (występ na kretyńskim, choć podobno niezwykle popularnym serwisie reddit) oraz mnóstwo wywiadów, choćby ten dla The Verge, w którym odkryłam moje aktualnie ulubione zdjęcie autorskiej pary.

 

 

 

 

piątek, 04 maja 2012

Przyznam, że pilnie śledzę rozwijającą się, szybciej lub wolniej, listę ofiarodawców, wyszukując tam znajomych. Zauważyłam na przykład, że Pinkerton Road Studio wspomogły inne znane z branży kobiety: Deirdra Kiai i Rhianna Pratchett.

 

 

Wczoraj dopisali się do listy twórcy Texa Murphy'ego, którzy już za parę dni rozpoczną własną akcję na Kickstarterze. Naprawdę nie wiem, jak to wszystko wytrzymam; to "być albo nie być" dwóch moich ulubionych cyklów gier jednocześnie.

 

  

Nie było chyba wcześniej przypadku, by postać z gry wspierała nowe przedsięwzięcie autorki. Dokładniej chodzi o Deana Ericksona, który dla wielu po prostu "jest" Gabrielem Knightem, ponieważ odtwarzał tę postać w The Beast Within, drugiej, filmowej części cyklu. Wystąpił również w kilku serialach, opublikował powieść, a teraz zajmuje się doradztwem inwestycyjnym, co nam dyskretnie daje do zrozumienia.