Czekając na nową grę Jane Jensen
Kategorie: Wszystkie | Czekając | Gabriel Knight | Gray Matter | O blogu
RSS
niedziela, 29 sierpnia 2010

Teoretycznie do premiery już tylko dwa miesiące (no, może trzy). Pora zacząć myśleć o sprawach przyziemnych. Obecnie najtaniej mogą zamówić grę mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa oraz Republiki Irlandii - na ichnim Amazonie cena wynosi 11,71 funtów, przesyłka gratis. 
W innych sklepach ceny są wyższe: na niemieckim Amazonie - 36 euro, wersja francuska - 40 euro, a u wydawcy angielskiego niecałe 20 funtów
Polski wydawca na razie sugeruje 100 zł (bez grosza).

graymatter collectors edition

Niemcy mogą już zamawiać edycję kolekcjonerską, która poza grą obejmuje płytę z soundtrackiem, plakat, pocztówki oraz talię kart z postaciami z gry. 

sobota, 28 sierpnia 2010

To pytanie zadają ludzie na różnych forach po obejrzeniu prezentowanego w Kolonii trailera. Gray Matter nadal czeka na przemyślany i solidnie wyreżyserowany zwiastun z pomysłem, bo powyższy filmik trudno tak określić. Przede wszystkim zwraca w nim uwagę muzyka: dynamiczny motyw części drugiej oraz liryczny fragment jednej z trzech piosenek, jakie znajdą się na ścieżce dźwiękowej, co zapowiadałam wcześniej. To forgive and to forget to kompozycja Roberta Holmesa ilustrująca romantyczny wątek gry.

the_scarlet_furies robert_holmes raleigh_holmes


Wokalistką jest jego córka Raleigh, a towarzyszą jej The Scarlet Furies - reaktywowany po latach zespół Roberta i jego szkolnych kolegów. Sami określają swój styl jako alternative folk, co najwyraźniej oznacza utwory akustyczne i melodyjne, niekiedy z elementami bluegrass, rockabilly tudzież wszelakich muzycznych korzeni amerykańskiego Południa.

Sporo ostatnio koncertują, promując swą pierwszą płytę Dark Clad Company.

Robert_Holmes and Dark_Clad_Company

 

Czasami na widowni kibicuje im Jane (pierwsza z lewej), tu podczas imprezy na rzecz walki z rakiem piersi.

Jane_Jensen Scarlet_Furies_concert

 

Na płycie znalazł się znany już (choćby stąd) utwór Safe in arms, który także trafi do soundtracku GM. Zdecydowanie lepiej brzmi nagranie studyjne, ale warto również zobaczyć, jak wypada na żywo. Na YouTube dostępnych jest parę filmików z koncertów, w tym z występu w miejscu o intrygującej nazwie Szopa Kułaka. 

Na razie nie ma w sieci trzeciej piosenki, zatytułowanej Never going back there, ale zapewne w Gray Matter ten motyw będzie nam często towarzyszył.

[wszystkie zdjęcia stąd = all pictures from here]

P.S. Ukazał się właśnie przekrojowy artykuł o muzyce z serii Gabriel Knight z mnóstwem linków do kompozycji Roberta Holmesa. Nic tylko czytać i słuchać!