Czekając na nową grę Jane Jensen
Kategorie: Wszystkie | Czekając | Gabriel Knight | Gray Matter | O blogu
RSS
niedziela, 18 października 2009

Mark Jones pytał Jane Jensen o różne sprawy dotyczące Gray Matter i nie tylko:

- jaka jest treść i nastrój gry
- jak się pracuje z Wizarboxem i czy zmiana dewelopera wypłynęła na GM
- na czym polega różnica między prowadzeniem Samanty i Davida
- jakich zagadek możemy oczekiwać
- czy będzie system punktacji
- kto tworzy muzykę
- czym GM różni się od serii Gabriel Knight
- 3D czy 2,5D i dlaczego
- związki między casual i adventure
- jakie są szanse na powrót Gabriela...

 

Wszystkie te sprawy były na niniejszym blogu omawiane(w końcu po to on istnieje), więc z szacunku dla uważnych czytelników nie będę się powtarzać. Pozostałym polecam relację na Adventure Gamers lub obejrzenie sfilmowanego wywiadu w trzech częściach (1, 2, 3).

 

Pytana o inspiracje, JJ wymienia: gry (stare Sierry, a z nowszych obie Syberie oraz Ravenhearst), książki (Gaiman, King, Rice), seriale (Lost, Buffy the Vampire Slayer, True Blood). To dosyć ogólna wypowiedź, bliżej związana z GM jest tutaj.

 

Autorka spodziewa się, że przejście GM zajmie nam około 40 godzin.

 

Czy myśli o sequelu? Tak! Najlepiej od razu, z tym samym zespołem, by nie tracić czasu na tłumaczenie, o co chodzi i jak to zrobić, tylko od razu zabrać się do roboty.

 

 

środa, 07 października 2009

Cóż za imiona - piękne, nietuzinkowe, poetyckie i staroświeckie...
Jako że seriale dla dzieci są dubbingowane po polsku, nie miałam okazji usłyszeć, jak Phillipa Alexander interpretuje rolę Zebry. Poniżej możemy zobaczyć, jak wygląda prywatnie oraz posłuchać krótkiego wywiadu dla Adventure Gamers.Z rozmowy z Lorelei King, która jest reżyserem nagrań, wynika, że prace jeszcze trwają, bo Lorelei wciąż czeka na spotkanie z tajemniczym doktorem Stylesem. Dialogi nie są nagrywane chronologicznie, a właściwie oddzielnie nagrywa się kwestie aktorów, skoro para odtwórców głównych ról nie spotkała się w studiu. Szkoda.Relacja AG

wtorek, 06 października 2009

Jak donoszą różne niezbyt oficjalne źródła, w londyńskim studiu Heavy Entertainment zakończono nagrywanie dialogów do Gray Matter. Reżyserowała Lorelei King, a prace nadzorowała sama Jane Jensen.

W imieniu Sam Everett przemówi Phillipa Alexander, a głosu Davidowi użyczy Steven Pacey. Nie uszło mojej uwadze, że ten brytyjski aktor ma 52 lata, więc jest szansa, że David nie będzie za młody, jak się tego obawiałam.
Ze względu na udział Phillipy mam zamiar jutro obejrzeć Opowieści Mamy Mirabelle na kanale Mini Mini, bo wg IMDB rola Zebry Karli w tym serialu jest na razie jedyną w dorobku aktorki.